Ultiem vrij wonen direct aan het water, midden in de natuur maar toch op korte afstand van het bruisende hart van Loosdrecht en dat op 20 min afstand tot de grote steden Amsterdam, Utrecht en “het Gooi”.
Hier ervaar je waanzinnige zonsopkomsten en zonsondergangen. Je beschikt over je eigen perceel van circa 5.085 m² grond en water met prachtig, vrij uitzicht over de Vuntusplas.
Verborgen achter een toegangspoort ligt op een werkelijk betoverende locatie aan de Horndijk deze vrijstaande woning, omringd door groen en water. Een plek waar privacy, rust, buitenleven en uiteraard watersport centraal staan.
Een rustig tochtje varen over de Vuntusplas na het eten, heerlijk zwemmen, zeilen, kanoën, ‘s ochtends lekker “suppen” of de drukte en gezelligheid opzoeken op één van de vijf plassen van de Loosdrechtse Plassen (hier mag je waterskiën en wakeboarden). Het kan vanuit de Horndijk 2A allemaal!
De huidige woning heeft een bescheiden woonoppervlakte van circa 96 m² en beschikt over een lichte en sfeervolle leefruimte met open haard en gezellige open keuken, twee slaapkamers met ieder een eigen badkamer. Het geheel is modern, comfortabel en voorzien van een hoogwaardige afwerking en duurzaamheid. (Totaal gerenoveerd in 2016). Een onder architectuur aangelegde tuin ontbreekt niet. Hier kun je te alle tijden genieten van deze unieke plek, er is altijd wel een plek te vinden in de volle zon of heerlijk comfortabel in de natuurlijke schaduw van één van de fraaie, oude bomen die het terrein sieren. Een vrijstaande houten schuur staat achter de woning voor de benodigde bergruimte.
Allemaal mooie woorden voor een bescheiden woning van circa 96 m² maar daar blijft het niet bij! Indien je meer woonoppervlakte prefereert kun je hier een waanzinnige, vrijstaande villa realiseren! De plannen zijn aanwezig en geheel vergund. Je kunt de aannemer direct opdracht geven om te starten met de bouw. (Tekeningen en vergunningen zijn op aanvraag in te zien).
Wat deze locatie vooral bijzonder en dus uniek maakt, is de verbinding met de omgeving. Vanuit vrijwel iedere hoek beschik je over geweldig uitzicht over uw tuin en de achtergelegen Vuntusplas. Ieder jaargetijde is hier even prachtig. Grote raampartijen en openslaande deuren brengen de omgeving letterlijk naar binnen en rondom de woning zijn verschillende plekken gecreëerd om op ieder moment van de dag van de rust en het uitzicht te genieten.
OMGEVING: De Horndijk ligt aan de rand van de Vuntusplas, midden in het karakteristieke Loosdrechtse plassengebied. Hier woon je tussen water, riet, volwassen bomen en groen, met vanuit eigen terrein een directe vaarverbinding naar de Loosdrechtse Plassen, de rivier “De Vecht”, maar ook het Hilversums Kanaal met de aansluiting naar de Wijdeblik.
’s Ochtends het water op met de sup, vanuit huis in de boot stappen voor een tocht over de plassen of richting de rivier “De Vecht”, wandelen door de omliggende natuur of juist thuisblijven en genieten van de rust aan de waterkant: het buitenleven bepaalt hier het ritme van de dag.
Voor de dagelijkse boodschappen zijn Oud- en Nieuw-Loosdrecht dichtbij (op loop- en fietsafstand) en ook Loenen aan de Vecht, Kortenhoef en Hilversum zijn goed bereikbaar. De omgeving biedt volop mogelijkheden voor natuurliefhebbers en watersporters.
INDELING BEGANE GROND: Via de automatische toegangspoort bereik je het royale perceel en de vrijstaande woning.
Entree in de ruime hal met bijkeuken waar een maatwerk kastenwand je van voldoende bergruimte en garderoberuimte voorziet. Tevens bevinden zich hier de aansluitingen voor was- en droogmachine en de cv-installatie.
Vanuit de hal kom je in de verrassend ruime en lichte leefruimte. De woonkamer, eetkamer en keuken staan op natuurlijke wijze met elkaar in verbinding en vormen samen een heerlijke leefverdieping.
De donkere stenen vloer geeft het interieur een stoere basis, terwijl de vele ramen en openslaande deuren juist zorgen voor een lichte en open sfeer. De open haard vormt een sfeervol middelpunt van de woonkamer.
De moderne open keuken sluit direct aan op de eetkamer en is voorzien van diverse inbouwapparatuur. Door de open indeling blijft tijdens het koken het contact met zowel de woonruimte als de tuin behouden.
Maar liefst vier openslaande deuren verbinden de leefruimte met de verschillende terrassen en de tuin. Hierdoor wordt buiten in de warmere maanden daadwerkelijk een verlengstuk van de woonkamer.
De woon-eetkeuken is dé fijne plek voor de ochtendzon, terwijl het royale terras aan het water uitnodigt voor uitgebreide lunches en diners. De markante treurwilg, het water en de volwassen beplanting vormen hier een prachtig natuurlijk decor.
EERSTE VERDIEPING: Op de eerste verdieping bevinden zich twee comfortabele slaapkamers, beide voorzien van veel vaste kastruimte. Iedere slaapkamer beschikt over een eigen badkamer met inloopdouche en wastafel.
De kapconstructie, zichtbare balken en verschillende raampartijen geven de slaapkamers veel karakter. Ook hier is er volop zicht op het omliggende groen, waardoor de bijzondere ligging van de woning op beide woonlagen voelbaar blijft.
TUIN EN WATER: De tuin rondom de woning is fraai aangelegd en biedt door de omvang van het perceel bijzonder veel privacy. Het tuinontwerp is afkomstig van landschapsarchitect Ton Vissers.
Gazon, volwassen bomen, borders, water en verschillende terrassen wisselen elkaar af. Door de ligging aan de Vuntusplas is het water overal aanwezig, zonder dat dit ten koste gaat van de beschutting en je privacy.
Aan het water bevindt zich een eigen aanlegsteiger. Vanuit hier vaar je rechtstreeks het Loosdrechtse plassengebied in. Een boot voor de deur, zwemmen vanaf eigen terrein of simpelweg aan de waterkant zitten: het hoort hier allemaal bij het dagelijks leven.
In de tuin staat daarnaast een vrijstaand houten bijgebouw met elektra. Dit biedt verschillende gebruiksmogelijkheden, bijvoorbeeld als werkplek, atelier of studio.
MOGELIJKHEDEN NIEUW TE BOUWEN FAMILIEVILLA: Hoewel de huidige woning bijzonder prettig en comfortabel is, biedt juist de combinatie van de omvang van het perceel en de ligging interessante mogelijkheden voor de toekomst.
Domi Architecture uit Loosdrecht heeft ter inspiratie een ontwerp gemaakt voor een royale moderne familiewoning (circa 600 m² gebruiksoppervlakte) die aansluit op het landschap. Daarnaast is een ontwerp beschikbaar voor uitbreiding van de bestaande woning, waarbij onder andere gedacht kan worden aan een grotere leef-/eetkeuken en extra slaapkamers en badkamer(s). Ook een botenloods is in de eerdere plannen meegenomen.
Hierdoor is Horndijk 2a niet alleen een heerlijke plek om direct te bewonen, maar ook een locatie waar een nieuwe eigenaar op termijn een geheel eigen invulling aan kan geven. Eventuele verbouwing, uitbreiding of nieuwbouw is uiteraard afhankelijk van de daarvoor geldende regelgeving en benodigde vergunningen en toestemmingen.
PARKEREN: Op het afgesloten eigen terrein is volop gelegenheid voor het parkeren van meerdere auto’s. Daarnaast is openbaar parkeren mogelijk.
BIJZONDERHEDEN:
* Vrijstaande woning op een royaal perceel direct aan de Vuntusplas;
* circa 96 m² woonoppervlakte en circa 354 m³ inhoud;
* kadastraal perceel van 5.085 m² eigen grond en water;
* volle eigendom;
* permanente bewoning toegestaan; het betreft geen recreatiewoning;
* twee slaapkamers en twee badkamers;
* lichte leefruimte met open haard en meerdere openslaande deuren naar de tuin;
* verschillende terrassen rondom de woning;
* eigen aanlegsteiger en directe vaarverbinding met de Loosdrechtse Plassen;
* fraai aangelegde tuin naar ontwerp van landschapsarchitect Ton Vissers;
* vrijstaand houten bijgebouw met elektra;
* energielabel A
* dak-, muur- en vloerisolatie en dubbel glas;
* Intergas cv-combiketel uit 2014;
gedeeltelijk voorzien van vloerverwarming;
* ontwerpen van Domi Architecture voor uitbreiding en een nieuwe familiewoning beschikbaar;
* eventuele verbouwing, uitbreiding en/of nieuwbouw onder voorbehoud van de benodigde vergunningen en toestemmingen;
* parkeren voor meerdere auto’s op afgesloten eigen terrein;
* aanvaarding in overleg.
Horndijk 2a is vooral een plek die je moet ervaren. De stilte, het water, het groen en de enorme hoeveelheid ruimte laten zich moeilijk in woorden en vierkante meters uitdrukken. Hier woon je buiten, met je boot aan je eigen steiger en de Loosdrechtse Plassen letterlijk aan je voeten.
Voor een rondleiding op deze ultieme plek kunt u contact opnemen met één van de kantoren naar keuze:
Gerwig makelaardij O.G. te Breukelen & Flo Realestate te Laren
De Makelaars Dirk Gerwig van Gerwig Makelaardij of Eveline Floberg van Flo Real estate verwelkomen je graag op de Horndijk 2A. Uiteraard is uw eigen (NVM) aankoop makelaar van harte welkom.